Stano Klacansky :SK Photo

O mne

Stano Klačanský
Sereď

Tel.: 0903/775 170
E-mail:klacansky.s@gmail.com

Facebook

S fotením som začal iba pred pár rokmi. Z hobby, s ktorým som ešte len začínal, sa po istých zmenách v mojom živote stala profesionálna záležitosť. Taký poriadny kopanec, ktorý ma dostal k tomu, aby som fotenie vyskúšal profesionálne bol ten, že som vyhral Bratislavský fotomaratón v roku 2011 so sériou fotiek o mojej babičke. Od tohto momentu som po mojej ceste fotografa postretal veľa ľudí, ktorí mi dali šancu a naučili ma veľkému množstvu nových vecí.

Všetkým im za to ďakujem. No a tak som sa dostal k foteniu baletu SND, koncertov a relácií v Slovenskom rozhlase, k foteniu standupov, študentov na maturitné oznámenia, či k foteniu detičiek alebo prírody. Vďaka tomu som sa naučil cvaknúť spúšť fotoaparátu v správnom momente, zachytiť tu pravú emóciu v tvári, čítať svetlo, pracovať s objektom alebo byť len ako dobrým starým kamarátom, ktorý v tej chvíli iba fotí.

Všetko toto sa dá využiť vo svadobnej fotografii, ktorú mám veľmi rád. Nielen podľa mňa patrí svadobná fotografia k tým najťažším oblastiam fotografie, pretože je to kombinácia všetkých tých kúskov skladačky. A ja sa ich snažím skladať čo najlepšie, aby nevesta a ženích boli spokojní s výsledkom spoločného snaženia. Pri portrétnom fotení rád pracujem s nevestou a ženíchom tak, aby som zachytil ich lásku, túžbu byt spolu na celý život. No počas ostatných chvíľ len akoby som plával popri tom, čo sa deje okolo mňa a zachytávam tie správne momenty tak, aby naplnili obsah celého svadobného dňa. Počas celého fotenia sa snažím pracovať so svetlom, ktoré je k dispozícii. Rád zachytávam svetelnú atmosféru takú aká je v tom momente a na tom mieste, kde sa práve nachádzam. Vďaka spojeniu prirodzeného svetla v tej chvíli a emócií svadobného páru vznikajú neopakovateľné momenty a fotografie.